Nowe prognozy cen złota od Goldman Sachs

Nowe prognozy cen złota od Goldman Sachs

Dział zarządzania aktywami banku Goldman Sachs opublikował raport, z którego wynika, że ceny złota mogą pójść w górę. Ostatnie lata to prognozy spadku cen kruszcu. Analitycy Goldman Sachs prognozują cenę złota w wysokości 1.250 USD/oz na koniec 2017 roku.
Sprzedaż opon w internecie

Sprzedaż opon w internecie

Stare, zużyte opony. Co jakiś czas każdy kierowca zadaje sobie pytanie - co z nimi zrobić? Jak się okazuje, opony, który wydają się być kompletnie niepotrzebne, mogą stać się towarem, na którym da jeszcze się zarobić.
Srebro – metal szlachetny, w który warto inwestować?

Srebro – metal szlachetny, w który warto inwestować?

Srebro to pierwiastek chemiczny o symbolu Ag, pochodzący od łacińskiej nazwy – argentum. Już w starożytnym Egipcie blisko roku 800 p.n.e. stosowano srebro jako środek płatniczy. Na terenach Polski pierwsza srebrna moneta powstała w czasach Mieszka I w roku 970 r. Można zatem stwierdzić, że od zarania dziejów, srebro jest synonimem pieniądza. Czy tak zostało do dziś? Czy na srebrze da się obecnie zarobić? To zapewne pytanie do firm, które zajmują się jego skupem. My natomiast postaramy się przytoczyć kilka faktów, które warto przeanalizować jeżeli chcemy ulokować nasze pieniądze w srebrze.
Używane samochody - da się na tym zarobić!

Używane samochody - da się na tym zarobić!

Na rynku jest coraz więcej używanych samochodów i przybywa ich z roku na rok. Naturalnie więc przybywa firm zajmujących się skupem aut. Kiedy Twoją pasją jest motoryzacja, może się okazać, że otworzenie skupu samochodów będzie bardzo dochodowym biznesem. Podstawowym pytaniem dla osób zastanawiających się nad otworzeniem takiej działalności pozostaje pytanie, jak kupić używany samochód i na nim zarobić.
Stare książki – co z nimi zrobić?

Stare książki – co z nimi zrobić?

Książki to twoja pasja, uwielbiasz je czytać, ale czujesz, że twoja kolekcja powoli zbliża się do niebezpiecznych rozmiarów? Posiadasz dużo starych książek, których od wielu lat nikt nie czytał i nie przeglądał? Twoje stare książki zalegają na półkach, w szafkach a powoli czujesz, że niedługo zaczną wypadać nawet z lodówki? To oznaka, że zbliża się czas, w którym trzeba podjąć decyzję o pozbyciu się części kolekcji.
Numizmatyka – hobby czy biznes?

Numizmatyka – hobby czy biznes?

Numizmatyka to hobby, które przy okazji może stać się ciekawą inwestycją. Inwestycje w monety zyskują w ostatnim czasie na popularności, ponieważ stanowią sprawdzoną lokatę naszych oszczędności. Czy jednak wszystkie monety są w stanie zapewnić zysk? Zanim przystąpimy do inwestowania powinniśmy poznać rynek numizmatyczny tak by dowiedzieć się jak najwięcej na temat monet, w które warto inwestować.
Nowe rodzaje katalizatorów od Toyoty

Nowe rodzaje katalizatorów od Toyoty

Do produkcji wchodzi nowy rodzaj katalizatorów spalin. Jego producentem będzie marka Toyota. Nowy katalizator będzie wyróżniał się o 20 procent mniejszą objętością od tych produkowanych obecnie oraz o 20 proc. mniejszym zapotrzebowaniem na metale szlachetne. Urządzenie mimo zmniejszonej objętości zachowa wymaganą zdolność do oczyszczania spalin.