Stare książki – co z nimi zrobić?

Książki to twoja pasja, uwielbiasz je czytać, ale czujesz, że twoja kolekcja powoli zbliża się do niebezpiecznych rozmiarów? Posiadasz dużo starych książek, których od wielu lat nikt nie czytał i nie przeglądał? Twoje stare książki zalegają na półkach, w szafkach a powoli czujesz, że niedługo zaczną wypadać nawet z lodówki? To oznaka, że zbliża się czas, w którym trzeba podjąć decyzję o pozbyciu się części kolekcji.

Rozstanie z przeczytanymi książkami ze względu na sentyment, może jednak stanowić nie lada wyzwanie. Dlatego pierwszym krokiem powinna być odpowiednia selekcja książek, których chcemy się pozbyć. Najłatwiej zacząć od tytułów, które do końca nie odpowiadały naszym gustom, a także książkom nieprzeczytanym, bądź przeczytanym jedynie fragmentarycznie. No dobra, a co potem?

Książki jako podarunek

Książka od lat stanowi doskonały prezent w zasadzie na każdą okazję. Jest to jednak upominek, z którym niełatwo trafić w gusta lub oczekiwania osoby, którą obdarowywujemy. Jeżeli twoi bliscy — przyjaciele lub rodzina — są wielbicielami słowa czytanego, a Ty masz wiedzę, jaką literaturę lubią najbardziej, wybór książki jako podarunek wydaje się być czymś naturalnym. Należy jednak pamiętać, aby książki, które prezentujemy bliskim osobom, nie były zniszczone i nieestetyczne. Co więcej, aby zrobić dobre wrażenie na osobie, której robimy niespodziankę, warto zadbać o opakowanie książki – papier do pakowania prezentów lub ozdobna torebka – pomogą osiągnąć ten cel!

Książka dla najbardziej potrzebujących

Książka może sprawić wiele radości, tym, którzy w życiu nie mają łatwo. Domy dziecka, ośrodki wychowawcze czy też ośrodki opieki społecznej mogą być zainteresowane przyjęciem literatury dla swoich podopiecznych. Warto również pomyśleć o akcjach charytatywnych tj. Szlachetna paczka. Taki prezent może stanowić oderwanie od ciężkiej codzienności. A może nawet stanie się dla kogoś inspiracją?

Wspomóż swoją lokalną bibliotekę

Biblioteki i ich zbiory to dobro narodowe. To nie tylko instytucje kultury, ale także centra informacji i edukacji, które muszą być efektywnie wykorzystywane do budowania w Polsce społeczeństwa informacyjnego. Niestety sytuacja polskich bibliotek w wielu przypadkach jest daleka od ideału. Placówki biblioteczne będą szczególnie zainteresowane książkami, które na rynku wydawniczym pojawiły się niedawno i cieszą się zainteresowaniem czytelników. Dlatego, jeżeli posiadasz książki, które mogą wspomóc kolekcję twojej lokalnej biblioteki, warto zastanowić się nad tym kierunkiem.

Jak skutecznie sprzedać książki?

Wyceń książki poprzez formularz na Skupisko.pl

Sprzedaj książki online

Obecnie internet daje wiele możliwości na pozbycie się zalegającej literatury. Stare książki możemy wystawić na portalach aukcyjnych, serwisach ogłoszeniowych, a także na wielu grupach tematycznych w portalach społecznościowych. Jeżeli jednak nie chcesz tracić czasu na wystawianie swoich ogłoszeń w wielu portalach (co często wiąże się również z opłatami za wystawienie przedmiotu) proponujemy skorzystanie z formularza w serwisie skupisko.pl, dzięki czemu twoja oferta dotrze do zainteresowanych odbiorców, a wycena twoich książek przebiegnie błyskawicznie!

Znajdź antykwariat

Antykwariaty nastawione są skup konkretnych rodzajów książek. Zanim zatem wybierzesz się do takiego miejsca warto wcześniej zatelefonować, aby zorientować czy dany antykwariat będzie zainteresowany naszymi tytułami. Zdarzają się sytuacje, że antykwariaty odbiorą twoje książki osobiście.

Antykwariaty online

Wiele antykwariatów oferuje wyceny książek poprzez internet. Aby wycena w ten sposób była rzetelna, należy zadbać o prawidłowe opisanie książek wraz z numerem ISBN. Warto również zadbać o zdjęcie książek, po którym antykwariat internetowy będzie mógł określić ich stan i poziom zużycia.

Znajdź skupy i antykwariaty w swojej okolicy