Czym charakteryzują się meble holenderskie?

Styl mebli holenderskich charakteryzuje się prostotą, funkcjonalnością i minimalizmem. Meble te są często wykonane przy użyciu naturalnych materiałów, takich jak drewno, skóra czy lina, i mają jasne, neutralne kolory. Przeważają proste, geometryczne kształty , które są uzyskiwane z prostych linii i form. Jak większość meble są one często skonstruowane w taki sposób, aby były jak najbardziej funkcjonalne i praktyczne, a jednocześnie estetyczne.

Styl mebli holenderskich ma swoje korzenie w 17-wiecznej Holandii, kiedy to kraj ten był w centrum handlu międzynarodowego i bogactwa. W tym okresie meble holenderskie były bardzo popularne w Europie i znane za ich elegancję i wysoką jakością wykonania. Meble te były często wykonane z drewna egzotycznego, takiego jak palisander, i ozdobione bogatymi intarsjami i rzeźbami.

W 19-wiecznej Holandii, styl mebli holenderskich uległ zmianie, stając się bardziej skromny i funkcjonalny. Meble te były wykonane z drewna lokalnego, takiego jak dąb czy jesion, i miały proste, geometryczne kształty. W tym okresie meble holenderskie były uważane za bardziej praktyczne i przystępne cenowo, co pozwoliło na ich szybki rozwój i popularność w Europie i poza nią.

Dziś styl mebli holenderskich jest nadal ceniony za jego prostotę, funkcjonalność i minimalizm. Jest to także popularne w architekturze i designie wnętrz, gdzie jego cechy są cenione za swoją elegancję i estetykę.

Ceny mebli holenderskich

Ceny mebli holenderskich mogą się różnić w zależności od producenta, jakości wykonania, materiałów użytych do produkcji oraz konkretnego modelu mebla. W porównaniu z meblami masowo produkowanymi, meble holenderskie mogą być droższe ze względu na ich ręczne wykonanie i użycie wysokiej jakości materiałów.

W porównaniu z meblami luksusowymi, meble holenderskie mogą być tańsze, ponieważ ich design jest bardziej skromny i funkcjonalny, a nie tak bardzo skupiony na ozdobie.

Popularni producenci mebli holenderskich

Wiele firm produkuje meble w stylu holenderskim, jednak do najbardziej znany i rozpoznawalnych należą m.in.:

  • Gispen - holenderska marka jest znana z produkcji mebli biurowych i przemysłowych, które są eleganckie i funkcjonalne,
  • Gelderland - marka jest znana z produkcji mebli skórzanych,
  • De Sede - firma głównie specjalizująca się w produkcji mebli skórzanych, które są eleganckie i trwałe,
  • Pastoe - marka jest znana z produkcji mebli drewnianych, które są prostymi, ale eleganckimi projektami,
  • Leolux - kolejna holenderska marka jest znana z produkcji mebli, które są nowoczesne i oryginalne, a przy tym bardzo funkcjonalne.

Skup mebli holenderskich

Sprzedanie mebli holenderskich do skupu może być korzystne, ponieważ skupy specjalizują się w obrocie meblami, co oznacza, że ​​mają doświadczenie w określaniu ich wartości. Mogą również zaoferować natychmiastową gotówkę za meble, co jest wygodne dla osób, które chcą szybko pozbyć się swoich mebli. Dodatkowo, sprzedaż mebli holenderskich do skupu może pomóc w utrzymaniu ich w dobrym stanie, ponieważ skupy często odnawiają i sprzedają meble dalej.