Obrót paletami nadal opłacalny

Palety transportowe są ważną częścią łańcucha dostaw. Służą do transportu towarów z jednego miejsca do drugiego. Stanowią również barierę ochronną dla towaru i ułatwiają jego obsługę. Punkty odbioru palet są integralną częścią procesu łańcucha dostaw.

Pomagają w szybkim i sprawnym odbiorze palet transportowych z różnych lokalizacji, tak aby można je było ponownie wykorzystać do innych celów i w razie potrzeby poddać recyklingowi.

Skupy palet w twojej okolicy

Możliwe, że w twojej okolicy znajduje się wiele punktów skupów palet, dzięki czemu może okazać się że uda Ci się pozbyć się starych i używanych palet szybko i sprawnie. Czasami jednak wymaga to pokonania znacznego dystansu bez wiedzy na temat tego jaką cenę dostaniemy w danym skupie.

Większość skupów zaoferuje Ci odkup palet za gotówkę od ręki. Dla firm natomiast wiele skupów oferuje stały odbiór palet i płatność przelewem.

Najlepsza cena sprzedaży palet

Ceny palet mogą się różnić w zależności od ich lokalizacji oraz punktu, który jest skupuje. Podczas wyceny panel przez skup może być brane pod uwagę wiele różnych czynników, m.in.:

  • Rodzaj i typ palety
  • Czy paleta lub palety posiadają liczne uszkodzenia
  • Kwestia czy palety zostaną dostarczone do punktu czy trzeba po nie podjechać i zapewnić transport

Jeżeli chcesz sprzedać swoje palety możliwe najkorzystniej użyj naszego serwisu, gdzie znajdziesz najlepsze skupy palet lub uzyskasz od nich wycenę telefoniczną bądź mailową. Przy stały zleceniach skupu palet możesz uzyskać lojalnych partnerów i stałe ceny odkupu.

Europalety oczywistym liderem

W Polsce handel paletami euro jest wart bardzo dużo. Palety służą do przemieszczania towarów z jednego miejsca do drugiego. Unia Europejska ma standard palet, których używają w swoich krajach i nazywa się to Europaleta. Handel europaletami w Polsce to lukratywny biznes. W rezultacie istnieje wiele firm, które próbują wejść na rynek. Handel europaletami w Polsce rozwija się dynamicznie. Kraj importuje około 10 milionów palet rocznie, z czego większość pochodzi z Niemiec. Polska eksportuje rocznie około 1 mln europalet, głównie do innych krajów UE.

Palety euro to rodzaj palet, który jest używany do transportu materiałów na arenie międzynarodowej. Materiałem może być towar przemysłowy lub konsumpcyjny. Palety euro są używane od lat 60. XX wieku i obecnie są najpopularniejszym rodzajem palet na świecie. Stowarzyszenie Euro Pallet (EPA) to międzynarodowe stowarzyszenie handlowe, które powstało w 1968 roku. Jego misją jest promowanie stosowania znormalizowanych palet europejskich w całej Europie i na całym świecie.