Srebro – metal szlachetny, w który warto inwestować?

Srebro to pierwiastek chemiczny o symbolu Ag, pochodzący od łacińskiej nazwy – argentum. Już w starożytnym Egipcie blisko roku 800 p.n.e. stosowano srebro jako środek płatniczy. Na terenach Polski pierwsza srebrna moneta powstała w czasach Mieszka I w roku 970 r. Można zatem stwierdzić, że od zarania dziejów, srebro jest synonimem pieniądza. Czy tak zostało do dziś? Czy na srebrze da się obecnie zarobić? To zapewne pytanie do firm, które zajmują się jego skupem. My natomiast postaramy się przytoczyć kilka faktów, które warto przeanalizować jeżeli chcemy ulokować nasze pieniądze w srebrze.

Liczne szacunki mówią, że na ziemi znajduje się ok. 17 razy więcej srebra niż złota. Jednak jego zużywanie i liczne wykorzystania przemysłowe mogły doprowadzić do sytuacji, że srebra jest obecnie mniej niż złota.

Rosnące ceny złota mogą wpłynąć na większy popyt na srebrne wyroby jubilerskie. W ostatnich kilku latach inwestorzy w metale szlachetne przypomnieli sobie o srebrze co nie pozostało bez wpływu na jego cenę, która powoli pnie się do góry.

Srebro to surowiec zużywany, który posiada wiele właściwości fizycznych i chemicznych. Jest też środkiem bakteriobójczym, który ma zastosowanie w materiałach opatrunkowych i medycznych. Kruszec ten doskonale sprawdza się również jako przewodnik ciepła i prądu przez co znajduje zastosowanie w wielu branżach przemysłowych.

Inwestycja w srebro – dlaczego warto?

Wielu inwestorów uważa, że obecnie mamy bardzo dobry moment by ulokować swoje oszczędności w srebrze. Jakie argumenty za tym stoją?

Srebro samo w sobie stanowi namacalną wartość. I chociaż współczesne monety używane do płatności nie zawierają już w sobie srebra to jest ono, podobnie jak złoto, jedną z najpewniejszych form pieniądza.

Srebro jest łatwe do odpsrzedania. Za sprzedaż jednej sztabki jesteś w stanie uzyskać w szybkim terminie ok. tysiąca złotych.Ceny srebra obecnie idą w górę szybciej niż ceny złota. Pomimo tego, że rynek srebra jest mniejszy to jest bardziej elastyczny.

Żużycie srebra w przemyśle stale rośnie. Srebro wykorzystywane jest do produkcji laptopów, baterii czy telefonów komórkowych. Dzięki temu faktowi możemy być pewni, że popyt na srebro będzie stale rósł.

Szybka sprzedaż srebra

Posiadasz srebro na sprzedaż? Zobacz ile możesz za nie uzyskać. Już teraz skontaktuj się ze skupem ze swojej okolicy i dowiedz się za jaką kwotę się go pozbędziesz.