Jak działa skup samochodów?

Skup samochodów to miejsce, gdzie można sprzedać swój używany samochód za gotówkę lub otrzymać środki dogodnej dla siebie formie. Proces sprzedaży w skupie samochodów jest bardzo prosty i szybki.

Wystarczy przyjechać ze swoim samochodem, a pracownik skupu oceni go i poda cenę, za jaką jest w stanie go kupić. Jeśli cena będzie nam odpowiadać, to możemy zdecydować się na sprzedaż samochodu. Niekiedy dla wygodny sprzedających pracownicy skupu mogą przyjechać i obejrzeć auto we wskazanej lokalizacji.

Uszkodzony dla samochód? Dla skupu to nie problem!

Skupy samochodów oczywiście zajmują się także skupowaniem samochodów uszkodzonych, które nie nadają się do dalszej eksploatacji. W takim przypadku cena za taki samochód będzie niższa niż za samochód sprawny, ale nadal może to być dla nas korzystne rozwiązanie, jeśli chcemy szybko i bez problemów pozbyć się swojego samochodu.

Nie wszystkie skupy są zainteresowane zakupem samochodów uszkodzonych. Mając to na uwadze należy szukać tego, który jest w stanie realnie i szybko ocenić koszty naprawy, aby uzyskać maksymalną możliwą dla siebie cenę i nie zostać oszukanym, ponieważ uszkodzenia mogą być wyolbrzymiane co będzie korzystne dla kupującego ze względu na chęć wynegocjowania niższej ceny.

Różnice między skupem, a komisem

Skup samochodów działa na podobnej zasadzie jak komis samochodowy, ale różni się od niego tym, że nie trzeba tu czekać na kupca i nie trzeba płacić prowizji. Skup samochodów kupuje samochód od razu i płaci gotówką, co jest bardzo wygodne dla osób, które potrzebują szybko pozbyć się swojego samochodu i dostać za niego pieniądze.

Skup samochodów jako skup złomu

Skup samochodów często działa również niekiedy jako złomowisko, gdzie można sprzedać samochód, który jest już zbyt stary lub zbyt uszkodzony, aby nadawał się do naprawy. W takim przypadku cena za samochód będzie niższa, ale i tak może to być dla nas korzystne rozwiązanie, jeśli chcemy szybko pozbyć się samochodu, który nam już nie służy, a jego doprowadzanie do dalszej sprzedaży przekroczyło by jego wartość rynkową.

Różne marki i roczniki samochodów

Chcąc uzyskać możliwe najwyższą cenę lepiej trafić na skup, który ma styczność ze sprzedawaną przez nas marką pojazdu lub handluje pojazdami z danego rocznika. Wynika to z tego, że skup specjalizujący się w pojazdach np. importowanych z USA może mieć ograniczone możliwości wyceny pojazdu z rynku europejskiego.

Osoby zajmujące się skupem i sprzedażą danych marek mogą zapłacić nam większą kwotę przy odkupię, ponieważ ich styczność z danymi modelami jest większa przez co mają niższe ryzyko zakupu danego samochodu.

Szybko i sprawnie

Po wielu latach skupy samochodów coraz bardziej wyspecjalizowały się w swojej działalności co pozwala nam im na szybsze i bardziej rzetelne wyceny. Mamy świadomość tego, że wybranie skupu samochodów to opcja mniej korzystna finansowo niż sprzedaż indywidualna jednakże możemy załatwić tą sprawę nawet tego samego dnia, a nie czekać miesiącami na klienta i ponosić koszty wystawiania ogłoszeń.