Popularne marki telefonów - Ranking 2019

Rynek smartfonów staje się coraz bardziej konkurencyjny. Istnieje wiele marek, które są obecne na rynku od dłuższego czasu, ale jest też kilku nowych graczy w grze. Przygotowaliśmy zestawienie najpopularniejszych marek telefonów w 2019 roku.

Popularność smartfonów rośnie wykładniczo. Rynek smartfonów rozwijał się przez ostatnią dekadę, a obecnie ponad miliard ludzi na Ziemi posiada smartfony. Tendencja ta raczej nie ulegnie zmianie w najbliższym czasie, ponieważ oczekuje się, że liczba użytkowników smartfonów wzrośnie o kolejny miliard w ciągu najbliższych pięciu lat. Oto niektóre z najpopularniejszych marek telefonów w 2019 roku:

  • Apple
  • SAMSUNG
  • Huawei
  • Oppo
  • Xiaomi

Popularność smartfonów stale rośnie na przestrzeni lat, a rok 2019 zapowiada się wspaniale dla niektórych z najpopularniejszych marek.

Smartfony Apple

Apple zawsze było jedną z najpopularniejszych marek smartfonów na świecie i nie inaczej będzie w 2019 roku. Najnowszy model iPhone'a XR firmy jest chwalony przez krytyków za przystępną cenę i dostępność, co czyni go świetną opcją dla osób szukających nowego telefonu.

Apple ma w tym roku wiele nowych i ekscytujących urządzeń, co czyni go najlepiej sprzedającą się marką smartfonów na świecie. Ile kosztuje Apple? Ceny są różne ze względu na modele oraz ich konfigurację, jednak posiadanie takiego telefonu nie tylko gwarantuje zadowolenie z użytkowania, ale również podnosi prestiż jego posiadacza.

Poważny gracz, czyli Samsung

Samsung to jeden z czołowych producentów smartfonów na świecie. Produkują telefony od ponad 20 lat i mają różne modele dostępne dla różnych typów klientów. Firma od dawna zajmuje pierwsze miejsce pod względem udziału w światowym rynku i wygląda na to, że nieprędko straci swoją pozycję.

Samsung to firma, która nie tylko produkuje smartfony, ale także produkuje półprzewodniki, telewizory i sprzęt AGD. Są największym producentem telefonów komórkowych na świecie.

Chińczycy mają swój głos - Huawei

Huawei, największy producent telefonów w Chinach, jest jedną z trzech największych marek smartfonów na świecie. Firma rośnie na rynku smartfonów od 2012 roku. Huawei wyprzedził Apple, stając się drugim co do wielkości producentem smartfonów na świecie. Jest także jednym z trzech największych producentów telefonów w Europie i Ameryce Łacińskiej.

Telefony Huawei mają wiele funkcji, które wyróżniają je na tle innych marek. Jedną z tych cech są ich aparaty – zwykle są wysokiej jakości i robią świetne zdjęcia nawet w słabych warunkach oświetleniowych. Inną cechą jest ich żywotność baterii - zwykle trwa dłużej niż większość konkurencyjnych modeli dostępnych obecnie na rynku. Ceny telefonów Huawei są również niższe niż u większości konkurentów obecnych na rynku, co czyni je świetną opcją dla osób, które chcą mieć dobry telefon bez konieczności wydawania na niego zbyt dużych pieniędzy.

Pościg Oppo za konkurencją

Oppo to chiński producent smartfonów, który nie istnieje zbyt długo. Jednak udało mu się już wyrobić sobie markę na rynku dzięki jednym z najlepszych telefonów z aparatem na rynku. Smartfony Oppo słyną z wysokiej jakości aparatów i długiego czasu pracy na baterii - dlatego wyróżniają się na tle innych marek telefonów.

Oppo jest pierwszą firmą, która zainstalowała w swoich telefonach szkło Gorilla Glass 6, co czyni je bardziej wytrzymałymi niż inne smartfony.

Oppo oferuje również technologię szybkiego ładowania dzięki systemowi ładowania Super VOOC, który może naładować telefon od 0% do 100% w zaledwie 35 minut!

Xiaomi najbardziej dostępne

Xiaomi dominuje na rynku tanich smartfonów od czasu swojej premiery w 2011 roku. W 2019 roku Xiaomi nadal ma się dobrze, a niedawna premiera Redmi 7A okazała się ogromnym sukcesem.

Xiaomi to chiński producent smartfonów założony w 2010 roku przez Lei Jun, który jest jednocześnie CEO firmy. Xiaomi jest w stanie oferować swoje smartfony po niskich cenach dzięki ekonomii skali i zarządzaniu łańcuchem dostaw. Firma była w stanie utrzymać swoją przewagę konkurencyjną dzięki sprzedaży online i sprzedaży błyskawicznej. Produkty Xiaomi są sprzedawane wyłącznie za pośrednictwem ich strony internetowej i sprzedawców internetowych, takich jak Flipkart, Amazon, Snapdeal itp.